| 開發人員: | Yukihiro Morita (9) | ||
| 價錢: | 免費 | ||
| 排名: | 0 | ||
| 評測: | 0 寫評論 | ||
| 清單: | 0 + 0 | ||
| 點數: | 0 + 0 ¡ | ||
| App Store | |||
描述
"Unit price comp calc 6" is an application that easily compares the unit prices of products with different weights and quantities.
It became simple and easy to understand by specializing only on the comparison of unit prices.
6 products are compared and ranked and displayed in order of low price.
Since the capacity can be input by a formula, it can also be used for combination products.
When you shopping,
Is there anything confusing which is good value different weight or different capacity?
Unit price comp calc 6 resolves the confusion as below.
368yen 550ml tax-excluded
265yen 430ml tax-excluded
260yen 400ml tax-included
594yen 450mlx3 tax-excluded
626yen 550mlx1+450mlx2 tax-excluded
Products like the above are easily compared and ranked and displayed in order of lowest unit price.
Simplify troublesome unit price comparisons with this app and shop for great deals.
A new app has been created from the voices from all of you. Thank you very much.
I hope this app will help you a little bit in your life.
Note:
"Cap." means capacity.
"Qty." means quantity.
"T" means tax.
"Ex" means excluding tax.
"In" means including tax
"@" means unit price.
"R" means ranking.
Each unit price is always displayed including tax, and unit price = tax-included price ÷ capacity ÷ quantity.
This app uses the internet access to display the ads and analyze.
Exception clause
Please note that the calculation results may differ depending on the calculation method, fractional processing, error, way of thinking of the place actually purchased, mistakes of the program, etc. Please be aware.
The first tax setting is set to 10% tax in Japan. If you would like to calculate with a different tax rate, change the tax rate, when reinstalling etc., please set the tax rate yourself from the settings of menu.
I assume no responsibility whatsoever for any damages resulting from the use of this app.
Thanks
This app contains Apache License Version 2.0 code. You may obtain a copy of the License at
http://www.apache.org/licenses/LICENSE-2.0
螢幕擷取畫面
價錢
- 今天: 免費
- 最小值: 免費
- 最大值: 免費
追蹤票價
開發人員
- Yukihiro Morita
- 平台: iOS 應用程式 (8) iOS 遊戲 (1)
- 清單: 0 + 0
- 點數: 0 + 7 ¡
- 排名: 0
- 評測: 0
- 折扣: 0
- 影片: 0
- RSS: 訂閱
點數
0 ☹️
排名
0 ☹️
清單
0 ☹️
評測
成為第一個評論 🌟
其他資訊
聯絡人
- 個人網站:
https://yuuwoods.net/
- 🌟 分享
- App Store
你可能還喜歡
-
- Discount price comp calc 3
- iOS 應用程式: 購物 由: Yukihiro Morita
- 免費
- 清單: 0 + 0 排名: 0 評測: 0
- 點數: 0 + 0 版本: 1.1.16 This app was designed for use in Japan based on Japanese law. " Discount price comp calc 3" is an app that can easily compare discount and mileage. It became easy to understand by ... ⥯
-
- Price.com.hk 香港格價網
- iOS 應用程式: 購物 由: Price.com.hk Limited
- 免費
- 清單: 0 + 0 排名: 0 評測: 0
- 點數: 0 + 30 (4.3) 版本: 5.5.6 No. 1 Price Comparison Platform in Hong Kong* Daily update a huge variety of product pricing and information. Whether you are looking to buy gadgets, household appliances or gifts, ... ⥯
-
- Price.com: Cash Back & Deals
- iOS 應用程式: 購物 由: Price.com
- * 免費
- 清單: 0 + 0 排名: 0 評測: 0
- 點數: 1 + 340 (4.6) 版本: 2.9.271 Price.com - Your Ultimate Shopping Companion for Cash Back, Deals, and Savings! Welcome to Price.com, the revolutionary app transforming how you shop, save, and earn! Our patented ... ⥯
-
- Price Peek
- iOS 應用程式: 購物 由: Price Peek Inc
- * 免費
- 清單: 0 + 0 排名: 0 評測: 0
- 點數: 0 + 4 (4.0) 版本: 12.0 Price Peek is your go-to app for smarter grocery shopping. Compare prices across supermarkets in your area, track savings, and enjoy automatic smart substitutions that help you find ... ⥯
-
- Price Pop TCG
- iOS 應用程式: 購物 由: Price Pop, LLC
- * 免費
- 清單: 0 + 0 排名: 0 評測: 0
- 點數: 0 + 4 (5.0) 版本: 1.0.22 Price Pop TCG helps collectors price cards in seconds and stay on top of the market. Scan or import a photo of a trading card to identify it and pull recent market listings and ... ⥯
-
- Better Deal – Unit Price Check
- iOS 應用程式: 購物 由: MITSUKO MARGOT KUBOTA ONO
- 免費
- 清單: 0 + 0 排名: 0 評測: 0
- 點數: 1 + 0 版本: 1.0 Simple and Easy Unit Price Comparison App. A clean and intuitive app that instantly tells you which product is cheaper just enter the price and quantity. It automatically calculates ... ⥯
-
- AR - Unit Price Calculator
- iOS 應用程式: 購物 由: yuuichi tajima
- 免費
- 清單: 0 + 0 排名: 0 評測: 0
- 點數: 0 + 0 版本: 1.0.0 When shopping at a store: do you ever find yourself wondering, Which is the best deal? In that case, try pointing your camera at it. With simple operations, discount information is ... ⥯
-
- Gram and Unit Price Comparison
- iOS 應用程式: 購物 由: Seulki Eom
- 免費
- 清單: 0 + 0 排名: 0 評測: 0
- 點數: 0 + 0 版本: 1.0.4 [Key Features] - Price per gram calculation (1g, 100g basis) - Price per unit calculation - Multiple product comparison - Intuitive interface [Perfect for] - Comparing similar products ⥯
-
- Shopping Unit Price Calculator
- iOS 應用程式: 購物 由: Ryunosuke Nagase
- * 免費
- 清單: 0 + 0 排名: 0 評測: 0
- 點數: 0 + 8 (4.5) 版本: 4.2.0 The definitive price comparison app! The solution to your "Which one is the best price?" when shopping. There are no useless features. Just enter the price and quantity, and it will ... ⥯
-
- Price Check Scanner
- iOS 應用程式: 購物 由: Qvyshift LLC
- 免費
- 清單: 0 + 0 排名: 0 評測: 0
- 點數: 0 + 622 (4.7) 版本: 1.9.2 Price checking: Easily scan products to compare prices across major retailers including Walmart, Amazon, eBay, and Google. This app is an easy way to search by product name or bar code ⥯
-
- Price Lookup KWG
- iOS 應用程式: 購物 由: Foster Bass
- 免費
- 清單: 0 + 0 排名: 0 評測: 0
- 點數: 0 + 0 版本: 1.0 Price Lookup app for Knitwell Group brands including Ann Taylor, LOFT, Lane Bryant ⥯
-
- Price Comparison: Benefiter
- iOS 應用程式: 購物 由: Anna Vilmas
- * 免費
- 清單: 0 + 0 排名: 0 評測: 0
- 點數: 7 + 0 版本: 2.1.1 Benefiter is your go-to tool for saving money on everyday shopping. Whether you're comparing grocery pack sizes, checking discounts, or trying to make your budget go further Benefiter ... ⥯
-
- Price Per 100 Calculator
- iOS 應用程式: 購物 由: SnowdropSoft
- * 免費
- 清單: 0 + 0 排名: 0 評測: 0
- 點數: 1 + 0 版本: 1.1.3 This app calculates the unit price by dividing the total price by the quantity. Unit prices make it easy to compare prices when buying products with different quantities. For example, ... ⥯
-
- Price Logger - ITAGP (Cloud)
- iOS 應用程式: 購物 由: Steven Nguyen
- * 免費
- 清單: 0 + 0 排名: 0 評測: 0
- 點數: 0 + 1 (5.0) 版本: 1.3.1 IMPORTANT: A subscription is required to use this app. The annual plan includes a free trial so you can try out the app. Ever see something on sale but not remember if the sale price ... ⥯